Wypełnienie poduchy

MIKROPERŁA – CO TO JEST I DLACZEGO JEST NAJLEPSZA NA RYNKU?
Firma Ceba Sp. z o.o., jako pierwsza w Polsce, zastosowała mikroperłę styropianową do wypełnienia swoich poduszek Cebuszek®. Od początku wiedzieliśmy i wierzyliśmy, że to jedyne i najlepsze rozwiązanie dla ciała i ducha przyszłych Mam. Dziś, po wielu latach produkcji naszych poduszek dla Mam i Maluszka, możemy powiedzieć jedno – mieliśmy rację!

Mikroperła, która wypełnia nasze wielofunkcyjne poduszki PHYSIO, to polistyrenowe kuleczki, które niemalże w całości wypełnione są powietrzem (aż 98%). Dlatego jest ona bardzo lekka i niezwykle elastyczna. Mikroperła świetnie się poddaje w pracy z ciałem ludzkim i amortyzuje wszelkie niepożądane wstrząsy, gdyż nie jest materiałem sprężynującym. To niezwykle ważne dla naszego kręgosłupa i całego układu kostno – stawowego.

Mikroperła jest biologicznie i chemicznie obojętnym produktem, bezwonnym i higienicznym. To produkt dodatkowo spełniający normy spożywcze do kontaktu z żywnością. Dzięki dodatkowej obróbce termicznej podczas procesu produkcyjnego, mikroperła nie stanowi pożywki dla rozwoju mikroorganizmów i jest odporna na działanie pleśni, grzybów i bakterii. Dodatkowo jest to produkt, który nie chłonie wilgoci, więc nie jest środowiskiem atrakcyjnym dla mikroorganizmów. Mikroperła jest bezzapachowa, dzięki czemu także nie wywołuje reakcji i nietolerancji. To doskonała wiadomość dla alergików! Z Cebuszką® PHYSIO nie musisz obawiać się ataków kaszlu i chronicznego kataru. Kuleczki mikroperły to przyjazny środowisku produkt spełniający wysokie normy ekologiczne, który w stu procentach może być poddany recyklingowi.
Mikroperła jest przetestowana i bezpieczna – posiada certyfikat Oeko Tex Standard 100 (więcej na stronie Certyfikaty).

Mikroperła w trakcie użytkowania może zmniejszać swoją objętość – jest to uzależnione od stopnia oraz sposobu wykorzystywania poduchy. Jest to naturalny proces, któremu ulegają wszystkiego rodzaju tekstylia oraz wypełnienia. Jedyną różnicą jest to, że możesz samodzielnie uzupełnić swoją Wielofunkcyjną poduszkę Cebuszkę PHYSIO. Mikroperła wypełnia wszystkie nasze poduchy (mini, multi, duo, flexi). Mikroperła styropianowa jest dostępna w sprzedaży w formie granulatu do uzupełnienia poduszek.

Jak uzupełnić Cebuszkę PHYSIO?
Ściągnij pokrowiec z poduszki PHYSIO i przesyp całą mikroperłę na jedną stronę poduchy, aby mieć miejsce na dosypanie granulatu. Wysuń ostrożnie zamek z zabezpieczającego go tunelu chroniącego (suwak powinien znajdować się pod materiałem, który chroni przed niekontrolowanym rozpinaniem się zamka i wysypywaniem mikroperły z wnętrza). Otwórz delikatnie zamek i trzymając otwór wsypu u góry wsyp preferowaną ilość mikroperły. Bądź wyjątkowo ostrożny, gdyż drobniutkie i wyjątkowo lekkie kuleczki łatwo przyczepiają się do wszystkich otaczających rzeczy. W celu wyeliminowania tego procesu możesz użyć lejka lub podobnego przedmiotu do wsypywania mikroperły przez mały otwór. Pamiętaj, aby czynność wykonywać w zamkniętym pomieszczeniu bez przeciągów, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu kuleczek po całej przestrzeni. W trakcie uzupełniania poduszki dzieci nie powinny znajdować się w pobliżu ze względu na ryzyko niepożądanego połknięcia.

Poduszka wykonana jest zgodnie z systemem EASY WASH, co oznacza, że pokrowiec można zdjąć i wyprać w temperaturze 40ºC. Dzięki zastosowaniu atestowanych materiałów jest absolutnie bezpieczna nawet dla małych alergików.